مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد حضور شرکت سینجنتا در ایران

مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد حضور شرکت سینجنتا در ایران در تاریخ27آذر در دفتر جدید شرکت سینجنتا  با حضور سفیر سوئیس اقای Markus Leitner ، مدیرکل افریقا  وخاورمیانه اقایPierre Cohadon، مدیر بخش بذر سبزی و صیفی افریقا و خاورمیانه اقایLaszlo Laczko  
،مدیر خاورمیانه و شمال افریقا اقای Pascal Feidt   و مدیر عامل جدید دفتر ایران خانم Uelkue Schmithuesen و جمعی از همکاران تجاری شرکت سینجنتا در ایران برگزار گردید .

معرفی توانمندیهای شرکت سینجنتا در سطح بین المللی و تبیین جایگاه این شرکت در ایران از محورهای اصلی این  مراسم بود. سینجنتا از شرکتهای فعال در زمینه کشاورزی در کشور سوئیس است که در سطوح بین المللی در زمینه تولید و توزیع مواد دفع آفات کشاورزی و بذور هیبرید فعالیت میکند. سینجنتا به عنوان یک شرکت بیوتکنولوژیک و پیشرو در زمینه تامین نهاده های کشاورزی، نقش بی بدیل و انکارناپذیری در عرصه کشاورزی جهانی داشته و هرساله سهم بسیار بالایی از مبادلات جهانی را به خود اختصاص میدهد. این شرکت سالانه هزینه بسیاری را صرف تحقیقات نموده و با تولید محصولات جدید در زمینه کنترل آفات، بیماریها و علفهای هرز و بذور با کیفیت هیبرید در امر تامین نهاده های کشاورزی از شرکتهای پیشرو میباشد؛ این شرکت در سال 2014 به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد دفع افات کشاورزی در دنیا شناخته شد. سینجنتا با ارائه راهکارهای علمی و کاربردی در زمینه کشاورزی پایدار و امنیت غذایی در سطح جهانی فعال می باشد.

در این مراسم مدیر کل افریقا و خاورمیانه ضمن بزرگداشت پنجاه سال حضور فعال و مستمر این شرکت در ایران  و تقدیر از حضور میهمانان، ابتدا گزارشی از روند حضور این شرکت در ایران ارائه داده و پتانسیلهای بازار کشاورزی ایران را تشریح نمودند .ایشان در بیانات خود جایگاه کشاورزی ایران را در منطقه مهم توصیف کرده و اظهار داشتند ایران با دارا بودن تنوع در محصولات و سطوح زیر کشت وسیع ،پتانسیلهای فراوانی در راستای پیشرفت و نیل به کشاورزی پایدار دارد. همجنین ایشان اضافه نمودند که شرکت سینجنتا در ایران با تأمین نهاده هایی از جمله سموم و بذر تأثیر مثبتی بر بخش کشاورزی ایران داشته و در این زمینه به موفقیتهای چشمگیری دست یافته است و بر حضور مستمر و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ایران تاکید داشتند .

در  این مراسم دفتر جدید شرکت سینجنتا در ایران واقع در شهرک غرب توسط سفیر محترم سوییس و مدیر کل افریقا  خاورمیانه  افتتاح شد. شایان ذکر است تقدیر از همکاران تجاری سینجنتا در ایران به ویژه شرکت گلسم گرگان ،شرکت دلتا پارس نهاده ،شرکت هزاره سوم و شرکت گرین گلد  و شرکت پانیذ کشت پارسه نیز از موارد مهم این مراسم بوده است.

  در پایان مراسم نیز ضمن پذیرایی و گرفتن عکسهای یادگاری ، حاضرین در همایش به گفتگوهای اختصاصی و بحث و تبادل نظر در زمینه های مختلف  پرداختند .